Meeskond

Arle Mölder

Arle Mölder

juhtivpartner

Arle on Novira Capitali asutaja ja partner, kellel on kinnisvaravaldkonnas 20 aasta pikkune kogemus. 1995. aastal hakkas ta juhtima riiklikku investeerimisfondi, mille arenduste seas olid mitmed märkimisväärsed projektid, muuhulgas Kawe Plaza büroohoone, praegune SEB peakontor Tallinnas ja Veskimöldre elurajoon. 1999. aastal asutas Arle koos partneritega kinnisvara ja investeeringute juhtimisega tegeleva ettevõtte Metro Capital Management, kus ta vastutas Riia büroo juhtimise eest ning korraldas müügi-ja turundustegevust Tallinna kontoris. Neljateistkümne aasta jooksul jõudis Metro Capital ellu viia mitmeid elamu- ja büroohoonete arendusprojekte, sealhulgas Metro Plaza Tallinna südalinnas, Pirita Rannahoone, erinevad kortermajad Tallinna kesklinnas, Kalamajas ja Prisma hüpermarket Riias. Arle on lõpetanud Estonian Business School’i bakalaureuse kraadiga ja omandanud magistrikraadi London Business Schoolis.


Saman Mostashari

Saman Mostashari

partner, investorsuhted

Samani karjäär sai alguse Lähis-Ida nafta- ja gaasitööstuses, kuid viimastel aastatel on ta keskendunud kinnisvaraarendusele. Saman on osalenud arvukates suuremahulistes Eesti ja Läti kinnisvaraarenduse projektides, sealhulgas korterelamu rajamises Pirita rannahoonesse. Töötades tegevdirektorina ettevõttes Tracwest Ltd., arendati tema juhtimisel kinnisvaraprojekte Suurbritannias, muuhulgas tegeles ta Londonis asuvas maailma rikkaimaks tänavaks peetaval The Bishops Avenue’l asuva suursuguse Royal Mansioni rekonstrueerimise ning eksklusiivse privaatvilla ehitamisega, mis kuulus Suurbritannias viie kalleima uusehitise hulka. Saman on juhtinud ka mitmeid ehitusettevõtteid Araabia Ühendemiraatides, kus ta on elanud viimased viis aastat. Tal on ärijuhtimise magistrikraad London Business Schoolist ning bakalaureusekraad masinaehituses.

Aleksei Nikolajenko

Aleksei Nikolajenko

partner, peajurist

Aleksei on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ja omab varasemat töökogemust advokaadibüroost ning finantsasutustest. Olles spetsialiseerunud äriõigusele, on Aleksei keskendunud välismaiste ettevõtjate nõustamisele ning nende huvide esindamisele Eestis. Novira Capitali partneri ja juhatuse liikmena on tema vastutusalaks kinnisvaraprojektidesse investorite kaasamine ning neile huvipakkuvate projektide otsimine.

Andres Liinsoo

Andres Liinsoo

partner, ehitus ja planeeringud

Andres on kinnisvaraäris tegutsenud üle 20 aasta. Olles Eestis selle valdkonna ühe suurema varaettevõtte, ERI Kinnisvara, esimene töötaja ja juhatuse esimees ning töötades enam kui kümme aastat kinnisvaradirektorina ehitusettevõtetes FKSM, YIT ja Oma Ehitaja, on Andresel üksikasjalikud teadmised kinnisvaraarenduste planeerimisest ning projekteerimise ja ehituse protsesside juhtimisest. Tema eestvedamisel on rajatud näiteks Maakri 19 ja Kaarli 8 korterelamud ning mitmesaja korteriga elamuhooned Karukella ja Valge tänava piirkonnas Tallinnas, Prisma ostukeskus Narvas ja Kaubamajakas Pärnus. Andres on lõpetanud Peterburi Peenmehaanika ja Optika Instituudi Venemaal. Novira Capitali partnerina vastutab ta ettevõtte projektide arenduse ja planeerimise eest.

Nikolay Kryzhanovskiy

Nikolay Kryzhanovskiy

finantsjuht

Nikolay on Novira Capitali finantsjuht ja juhatuse liige. Tema vastutusalaks on arendusprojektide finantseerimise korraldamine, finantskontrolling, juhtimisarvestus ning üldise efektiivse finantsjuhtimise tagamine. Tal on laialdased kogemused nii laenuhalduse kui ka otsustusprotsesside modelleerimise ja kinnisvaraprojektide analüüsimise alal. Nikolayl on majandusteaduse magistrikraad Tartu Ülikoolist.

Olle Tischler

Olle Tischler

Olle on pikka aega töötanud rahvusvahelises tehnoloogia suurkontsernis Oracle ning muuhulgas vastutanud Baltimaade regiooni äritegevuse, võtmeklientide ja suurprojektide eest. Tal on suur kogemus ärilt-ärile (B2B) müügi ja turunduse ning meeskonnatöö juhtimise alal mitmes riigis, sinna hulka kuuluvad näiteks kõigi Baltimaade suurte energiafirmade ja maksuametite üleminekuprojektid uuele tehnoloogilisele põlvkonnale. Novira Capitalis on Olle vastutusalaks uute projektide turule toomine ja suhete hoidmine ning arendamine võtmeklientidega. Ollel on ärijuhtimise eriala BBA Estonian Business School’ist ning MBA University of Strathclyde’st.

Julia Tihane

Julia Tihane

büroojuht

Julia on õppinud õigusteadust Tartu Ülikooli Õigusinstituudis. Ta on üle viie aasta töötanud rahvusvahelises ettevõttes kinnisvara halduse ning raamatupidamise valdkonnas. Julia valdab mitmeid võõrkeeli ja Novira Capitali büroojuhina vastutab ta kontori sujuva töö eest.

Olesja Polehhina

Olesja Polehhina

jurist

Olesja omandas juriidilise kõrghariduse Tallinna Ülikooli õigusakadeemias. Töötades varasemalt suurettevõtte juristina, on Olesjal põhjalikud teadmised ja pikaajaline nõustamise kogemus erinevate õigusvaldkondade alastes küsimustes. Viimasel ajal tegeleb ta peamiselt tsiviilõigusealase nõu andmisega.

Reet Lääne

Reet Lääne

jurist

Reet omandas õigusteaduse magistrikraadi Tallinna Ülikooli Ühiskonnateaduste instituudis ning vastutab Novira Capitalis juriidiliste küsimuste lahendamise eest. Varasemalt on tal enam kui kümne aasta pikkune assisteerival ametikohal töötamise kogemus ning viimased kolm aasta töötas Reet Novira Capitalis büroojuhina.

Karin Allikas

Karin Allikas

haldusjuht

Karin on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ja omab varasemat töökogemust investeerimispanganduse ning kinnisvara arendamise ja haldamise valdkonnas. Haldusjuhina on tema vastutusalaks Novira Capitali poolt arendatud büroohoonete heaolu ja sujuv toimimine.

Marin Lehtmets

Marin Lehtmets

turundusjuht

Marin on töötanud mitmeid aastaid erinevate rahvusvaheliste brändide müügi ja turunduse valdkonnas. Tal on lai kogemus erinevat tüüpi tootekategooriate turundusplaanide ja müügistrateegiate väljatöötamisel. Marinil on magistrikraad Estonian Business Schoolist rahvusvahelise ärijuhtimise erialal. Novira Capitali turundusjuhina vastutab ta turundusprojektide planeerimise ning elluviimise eest.

Gerli Valgma

Gerli Valgma

projektide müük

Gerli on lõpetanud Mainori Kõrgkooli ärijuhtimise eriala spetsialiseerudes kinnisvaraarendusele. Kinnisvaravaldkonnas on ta tegutsenud juba kümme aastat ja seeläbi omab ta pikaajalist müügikogemust. Gerli on atesteeritud maakler ja Novira Capitalis on tema vastutusalaks kinnisvaraprojektidega seonduv müügitegevus.

Taavi Reimets

Taavi Reimets

projektide müük

Taavi on kinnisvaravaldkonnaga seotud olnud üle kümne aasta, omades aastatepikkust kogemust kinnisvara arenduse ja müügi alal. Enne Novira Capitali meeskonnaga liitumist juhtis Taavi Eesti ühe suurima kinnisvarabüroo peakontorit Tallinnas. Taavil on rahvusvahelise ärijuhtimise bakalaureusekraad Estonian Business Schoolist, ta omab atesteeritud kinnisvaramaakleri kutset ning on Eesti Kinnisvaramaaklerite Koja liige. Novira Capitalis on Taavi vastutusalaks projektide müük.

Heikki Siitam

Heikki Siitam

ehituse projektijuht

Heikkil on ehitusalane kõrgharidus Tallinna Tehnikakõrgkoolist. Olles töötanud viimased 18 aastat ühes Eesti suurimas ehitusettevõttes ning osaledes erinevates ehitusprojektides ja nende läbiviimises, on tal pikaajaline praktiline töökogemus. Heikki kaasjuhtimise all toimusid muuhulgas Tallinna Tehnikaülikooli rekonstrueerimistööd ning on valminud Hondakeskuse ja Swedbanki IT-maja Tallinnas. Kokku on tema eestvedamisel valminud ligi 200 korterit ning arvukalt suuremaid ja väiksemaid ehitusprojekte. Novira Capitalis on Heikki vastutusalaks ehitusobjektide projektijuhtimine.

Markko Trus

Markko Trus

ehituse projektijuht

Markko on omandanud ehitusalase kõrghariduse Tallinna Tehnikakõrgkoolis ning ehitusjuhtimise magistrikraadi Hochschule für Techik und Wirtschaftis Berliinis. Markko on töötanud objektijuhina Eestis elamuehituse valdkonnas ning juhtinud ligi 150 korteri valmimist. Lisaks on ta juhtinud ja osalenud erinevate tööstus- , infrastruktuuri- ja tsiviilehitusprojektide valmimisel Eestis ja mitmetes välisriikides. Novira Capitalis on Markko vastutusalaks ehitusobjektide projektijuhtimine.

Julia Apurina

Julia Apurina

raamatupidamine

Julia on kõrgelt kvalifitseeritud spetsialist raamatupidamises ja finantsjuhtimises. Tal on laialdane töökogemus analüütikust kuni finantsdirektori ametini erinevatest tootmis- ja vahendusettevõtetest nii Eestis kui välismaal. Tartu Ülikooli finantsjuhtimise magistrikraadiga Julia on Novira Capitali raamatupidaja ning finantsanalüütik.

Andrei Andrejev

Andrei Andrejev

finantsanalüütik

Andreil on bakalaureusekraad psühholoogias ja magistrikraad majandusteaduses Tartu Ülikoolist. Ta on töötanud üle kahe aasta suures tootmisettevõttes, kus vastutas välislogistika ja tootmise planeerimise eest. Novira Capitalis analüüsib Andrei olemasolevaid ja potentsiaalseid finantsprojekte, mis on seotud kinnisvara arendamisega ja ettevõtetesse investeerimisega.

Jaak Raid

Jaak Raid

ettevõtete ja projektide finantseerimine

Jaagu eriala on ettevõtte rahandus ja projektfinantseerimine, ta omab pikaajalist kogemust kapitali kaasamise korraldamisel nii avalike- kui eratehingute raames, finantseerimise korraldamisel panga- ja kapitaliturgudel ning projektide, tehingute ja ettevõtete struktureerimises. Olles mitme rahvusvahelise ettevõtte juhtkonna liige ja partner, on Jaak osalenud noteeritud ettevõtete rahastamise, ülevõtmiste ja kinnisvaraga seotud protsessides ning nõustanud kapitali kaasamist projektfinantseerimisse. Jaagul on ärijuhtimise bakalaureusekraad Estonian Business Schoolist.